Przeskocz do treści

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

Informacja o ,,bez mała’’ Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

W dniach 24 i 31 marca 2023 r. w wielu miejscach w kraju odbywają się Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Dystans do przejścia to najczęściej około 40-43 km. Nie każdy, ze względów fizycznych, zdrowotnych, organizacyjnych, na brak czasu może uczestniczyć w takim wydarzeniu.

Wychodząc naprzeciw takim osobom proponujemy uczestnictwo w bez mała EDK (dalej: bmEDK), w dniu 31 marca 2023 roku od godz. 20.00. Dystans do przejścia to nieco ponad 10 km. Trasa będzie wiodła w większości przez las.

Rozpoczniemy Eucharystią odprawioną w Kaplicy w Hucie Dłutowskiej o godzinie 20.00. Po wyjściu z kaplicy, przejdziemy ulicami Pabianicką, Akacjową, Parkową aż do lasu. Następnie skierujemy się na wschód w stronę Leśniczówki Łowieckiej i dalej w stronę Parkingu na Rydzynach. Z parkingu udamy się w kierunku południowym dochodząc prawie do południowej granicy lasu. Później skręcimy w prawo w drogę prowadzącą do parkingu leśnego w Hucie Dłutowskiej. Z parkingu udamy się w kierunku południowo-zachodnim do ulicy Kapkazy i dalej ulicą Kapkazy dojdziemy do drogi wojewódzkiej 485. Następnie drogą techniczną przy drodze wojewódzkiej 485 powrócimy do kaplicy i zakończymy uroczystość.

Chcemy zachować zasady EDK, tj. idziemy w ciszy i każdy sam kontempluje poszczególne stacje Drogi Krzyżowej, każdy w swojej intencji lub dziękczynieniu. Z uwagi na brak wyznaczonych stacji Drogi Krzyżowej na naszej trasie, idzie z nami Krzyż niesiony przez ochotników i zatrzymuje się co pewien czas symbolicznie wyznaczając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Idziemy bez względu na pogodę, z zastrzeżeniem, że w przypadku wystąpienia silnego wiatru, mając na uwadze bezpieczeństwo osób, Droga Krzyżowa może zostać odwołana albo skrócona.

Każdy chętny winien zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór, ewentualnie w elementy ubioru na zmianę, coś ciepłego do picia, latarkę, mile widziane urządzenie z nawigacją.