Podtrzymanie tradycji Orszaku Trzech Króli w Dłutowie

Kolejny raz byliśmy świadkami radosnego Orszaku Trzech Króli. Z powodu ograniczeń sanitarnych parafianie przywitali Trzech Króli niedaleko kościoła. Po krótkich przywitaniach przez ks. proboszcza wszystkich zebranych skromny, ale radosny orszak dotarł od kościoła śpiewając kolędy. Na progu świątyni szanownych gości powitała Maryja i Józef, z którymi udaliśmy się wspólnie spotkać Jezusa. Królowie złożyli swe dary, a potem wraz z wszystkimi zebranymi uczestniczyliśmy we mszy świętej. Przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił ks. Paweł Świerad - kierownik Ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Drzewocinach. Na zakończenie radosnej uroczystości Objawienia Pańskiego ks. proboszcz podziękował obecnym i zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości ks. Paweł udzielił błogosławieństwa po którym "inną drogą" wróciliśmy do swoich domów. Deo Gratias!

Orszak Trzech Króli w Dłutowie 2021