Cmentarz Parafialny w Dłutowie przeszedł inwentaryzację cyfrową, został na nowo podzielony na sektory (baner z nowym podziałem wisi przy wejściu na cmentarz, oraz na stronie internetowej jest dostępna mapa z dokładną numeracją). Sektory zostały oznaczone także na cmentarzu odpowiednimi tabliczkami. Nowe oznaczenie nic dla państwa nie zmienia – porządkuje jedynie cmentarz w dokumentacji.

Przy „zniczomacie” został umieszczony regał – do wymiany zniczy – prosimy o zostawianie tylko takich zniczy jakie sami chętnie byśmy „pożyczyli”. Na regale znajdą się też narzędzia pomocne
w porządkach, prosimy o nie dbać i po użyciu odstawiać je na miejsce.

LINK DO STRONY NA KTÓREJ DOSTĘPNY JEST CMENTARZ:

Po prawej stronie mamy okienko: WYSZUKAJ GRÓB – wyszukujemy osobę zmarłą spoczywającą w interesującym nas grobie.

Wyskoczy nam lista grobów, na których pojawia się wpisane nazwisko, oraz dodatkowe informacje jak data zgonu, wyszukujemy ten interesujący nas i klikamy: SZCZEGÓŁY

W szczegółach widzimy zdjęcie grobu, listę pochowanych osób z datami jakie można odczytać z pomnika. Prosimy o sprawdzenie tych danych, ponieważ zdarzają się pomyłki – przy przepisywaniu ze zdjęć, coś czasami było nie czytelne, zasłonięte przez kwiaty, lub nastąpiła zwykła ludzka pomyłka. Wszelkie pomyłki w danych, lub aktualne zdjęcia* można zgłosić przez pomarańczowy przycisk AKTUALIZUJ DANE, telefonicznie lub osobiście
w kancelarii parafialnej.

* Nowe pomniki postawione w roku 2022, oraz groby w których został dokonany pochówek w 2022 – będą miały zdjęcia aktualizowane pod koniec roku.

Jeśli w szarym polu po prawej stronie mamy zielony znaczek V – WSZYSTKO W PORZĄDKU, to nic nie musimy robić.

Jeśli w szarym polu mamy czerwoną słuchawkę – PILNY KONTAKT – prosimy o kontakt
z kancelarią. Najprawdopodobniej grób nie posiada aktualnej opłaty, lub nie mamy danych dysponenta.

Jeśli w szarym polu jest czarny X – GRÓB DO LIKWIDACJI – jest to grób zakwalifikowany do likwidacji. Wszystkie groby zaniedbane i nieczytelne oznaczone zostały jako te do likwidacji – zostały też oznaczone na cmentarzu w październiku – jeśli nie zgłosi się nikt chętny o ich zadbanie na wiosnę zostaną zgodnie z prawem zlikwidowane.

O PILNY KONTAKT także proszę wszystkich, którzy mają zarezerwowane kwatery „puste”, aby odpowiednio je oznaczyć.

Wszelkich informacji i pomocy w sprawach cmentarza i strony udzielamy pod numerem telefonu: 505 201 495 (prosimy dzwonić w poniedziałki, środy i piątki 9:00-10:00 i 16:00 -17:00 lub pisać SMS z prośbą o kontakt – w miarę możliwości będziemy oddzwaniać), mailem: dlutow.cmentarz@gmail.com oraz w kancelarii parafialnej: czynna poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 9:00-10:00 i 16:00-17:00.